Okolie

Máte radi históriu, obľubujete turistiku, šport, prírodu? V Tatranskej Lomnici si určite prídete na svoje. Blízke okolie poskytuje dostatočné množstvo turistických chodníkov. Nenáročné vychádzkové trasy smerujú do blízkeho okolia Tatranskej Lomnice, zdatnejší turisti sa môžu vydať tatranskými dolinami k vysokohorským chatám a skúseným turistom s dobrou kondíciou sú určené prechody cez vysokohorské sedlá a výstupy na turisticky značkované tatranské vrcholy.

Ponúkajú sa tu príležitosti aj pre ďalšie aktivity, ako je horolezectvo, cyklistika, tenis, golf, plávanie, v zimnom období korčuľovanie a predovšetkým lyžovanie. Nájdete tu kvalitne upravené lyžiarske trate pre začiatočníkov, ale aj pre priaznivcov extrémneho lyžovania. Jedna z najdlhších zjazdoviek na Slovensku s technickým zasnežovaním končí neďaleko od nášho penziónu. Najväčšou atrakciou Tatranskej Lomnice v každom ročnom období je možnosť vyviesť sa kabínkovou lanovkou na Skalnaté pleso a odtiaľ pokračovať visutou lanovou dráhou na Lomnický štít, druhý najvyšší štít Vysokých Tatier.

Tatranská Lomnica je ideálnym východiskom pre spoznávanie podzemnej krásy Belianskej jaskyne aj pre návštevu blízkych termálnych kúpalísk. Milovníkov histórie láka hlavne región Stredného a Horného Spiša považovaný za klenotnicu historických a prírodných zaujímavostí, ktorých krásu si určite nenechajte ujsť.

Zaujímavosti okolia a užitočné informácie:

1 min 3 min 5 min 18 km 18 km